ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A concentrated solution of compound A in the same solvent was diluted from an initial volume of 2.00 mL to a fi nal volume of 25.00 mL and then had an absorbanc
What was the role of William Ritt in the French and Indian war?
Please HURRY! The difference of two numbers is 8. If the sum of the smaller number and the square of the larger number is 148, what is the smaller number?
(m2 + 14m +31) = (m + 10)
Y=2X+1 X=7-2Y The value of Y is:
A third-grade teacher is creating a language arts lesson to address the following standard: Engage effectively in a range of collaborative discussions (one-on-o
What the difference between food chain and food webs?​
A ball has a mass of 140 g. What is the force needed to accelerate the ball at 25 m/s2? (Formula: F=ma)
When making decisions: A) quantitative factors are the most important B) qualitative factors are the most important C) appropriate weight must be given to both
help asap!!!!Which of these is the algebraic expression for "some number to the power of 5?" (A) 5x (B)x5 (C)5x (D) x + 5