fawkyouanisacollinsb fawkyouanisacollinsb
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Vie bought 5 plantians for $4.00. At the rate, what is the cost of 3 plantians

Respuesta :

IsabellaFlores1208
IsabellaFlores1208 IsabellaFlores1208
  • 03-02-2021
I think it’s $3.75 for 3. Hope this helped :)
Answer Link
jessieweger jessieweger
  • 03-02-2021

Answer:

i think 12 buts probably wrong

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Emily takes her friend Darren out to eatfor his birthday. She pays a total of $45, which includes a 20% tip. There is no tax. Find the cost of the meal before t
Question: Which phrase most effectively explains the connotative meaning of the words “lift your eyes” in this excerpt from the passage? Paragraph: So let me
Find the volume of a cylinder with a radius of 8 cm in height 10 cm? To the nearest whole centimeter
Miguel’s steps in evaluating an expression are given below. 32/2(2^3-4) Step 1: =32/2(8-4) Step 2: =32/2(4) Step 3: =32/8 Step 4: =4 What, if any, was
​state laws protect individuals' privacy rights. a. True b. False
Why was it important, in each experiment, for redi and pasteur to have a vial that was completely closed off to the environment? *?
A 20-oz bottle of soda costs $1.15. What is the unit price, to the nearest tenth of a cent?
Which of the following statements best describes the difference between Sweden’s population policies and those pursued by India and China? A. Sweden does not re
marion has a case to display her track medals what is the total surface area of the display case
Why were people getting sick after the removal of the wheat germ