Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

Using natural resources is considered a sustainable practice because most natural resources are in limitless supply and cannot be degraded or depleted.True or F
Determine the meaning of the capitalized word using context clues: "I'll walk ahead, " said Joon, and find which path is the safest and the most likely to lead
Rewrite as a simplified fraction
What is the degree measure of < JKL?
which of the following is one way to preventing poisioning?
3. Round 87.073 meters to three significant figures. Write your answer in scientific notation. Step 1: 87.073 rounds to _______ To round to three sigrtificant f
plz help to me solve question no.3 plz​
Throughout history, people have kept track of time by making O A) Secondary Sources O B) Calendars O C) Labels D) Sacred Texts I need the answer fast pls
For f(x) =2x+1 and g(x)=- squt -7 find (g/f)(x)
PLEASE HELP ASAP !!! will mark as brain list !! which of the following is an example of the government’s power over citizens? the government takes away the lice