webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

if 30% of all students who enter a certain university drop out during or at hte end of their first year, what is the probability that more than 600 of this year
What was the main purpose of one of the first world organizations, the League of Nations? to serve as a court of justice to try war criminals to provide aid to
effect: spain's long-term naval superiority dwindled
The process of cell division that creates sex cells in sexually reproducing organisms is called meiosis. translation. replication. mitosis.
Which is larger, 4/7 or 2/3?
Why was Napoleon so anxious to sell the Louisiana area to the Americans at such a low price?
Organelle that packages and transports materials out of the cell?
If the sales tax is 6% and the purchase price is $271, what is the amount of tax?
What was the main purpose of one of the first world organizations, the League of Nations? to serve as a court of justice to try war criminals to provide aid to
In 1713 how much of North America was an Independent country?