jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

How was the knowledge of ecological succession applied to the reclamation of land damaged due to mining?
In the ground state, an atom of which element has two valence electrons
What is Jack's mother's name? A Lindsay B Amanda C Megan D Dorcas
Aaron and Kendall both want a hockey stick. Aaron has 60% of the money saved. Kendall has 45% of the money saved. How much more does Aaron have saved than Kenda
what are the three branches of government in America?
ten granola bars and 12 bottles of water cost $23. 5 granola bars and four bottles of water cost $10. how much do one granola bar in one bottle of water cost?
spanish 1 please help
in the United States, Congress____?
Each batch of cookies that mrs. claus makes takes 20 minutes in the oven. If the oven is on for 3 hours ,how many batches of cookies did mrs. claus make?
Police and fire protection Georgia