quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Which island and what people does Odysseus attack after the war of troy?
A fossil is something that was used or created by humans. Please select the best answer from the choices provided T F
Evaluate 6y + x9 When x = -5, y = -4
how does self esteem physically affect the community​
An effective summary will include
Both Seagulls and wild geese are large birds. They're also similar in that both kinds of birds can fly over great distances. On the other hand, seagulls are sca
Which number line best shows how to solve −8 − (−2)?
Evaluate the expression when x=8 and y=7. x+9y
Help me out pls n thanks!!
What were three things the Puritans accomplished in the first 20 years of them being in America?