parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

out of every 1000 Americans in the early 1870s how many were cowboy
A provider admits mrs. smith to the hospital. she is there for five days. the provider sees her each day she's in the hospital. what subcategory of e/m code
When escaping domestic violence, which steps are part of the decision-making process? Check all that apply. 1.Call a support line. 2.Make a decision about wheth
Why can two igneous rocks that have the same minerals but different names?
Predica acerca del octavo pensamiento
if you wish to calculate the interest on an investment with a rate of 6.17%, what number will you plug into your equation?
Caroline walks the streets for half an hour and has a break for a little while, afterwards, she runs for 2 1/3 hours. How long did she run on the track.
Which sentence has correct punctuation? (I attached a picture with the multiple choice) Thanks!
Nadine walked 1⁄4 of a mile, Janet walked 3⁄8 of a mile, and Perry walked 5⁄6 of a mile. Who walked the farthest? How much farther did Perry walk than Nadine?
What is the equivalent resistance of a circuit that contains four 75.0 resistors connected in parallel with a 100.0 V battery? A. 18.8 B. 175.0 C. 3