khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which twentieth-century art movement wanted to simplify art to the basics of form and color?
Which was an impact of European imperialism on Africa? A.) expansion of slavery B.) greater self-rule C.) an end to tribal conflict D.) loss of traditions and
g(x)-2(x-1)(x+5) in standard form​
how can i have perfect English?​
How do you find the length in feet of a circle
find all numbers whose absolute value is 6​
Which economic activity has lagely driven devolopment of modern Southeast Asian city's
Which of the following is the correct financial function that returns the periodic payment for a loan?
What was one effect in England as trade increased? transportation improved communication improved workers were paid more farming improved
2/3 divided 1/2 quotient