shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Characters traits can be discovered by analyzing __________. hyperbole imagery characterization syntax
ideas for essay about the following prompt Should schools monitor students’ social media posts? I am on the the side that said yes they should
Psychology's history as a science began_________.
The distance from Jason's house to school is 0.5 kilometers. What is this distance in meters?
What type of poem is Robert Frost Out, Out? lyric narrative ballad epic
In the late 1800s, the first state government reform legislation regarding railroad practices addressed A. rebates given to small companies. B. rates for passen
Question Word Bank The old building looks menacing with giant, ugly ____ adorning the drab exterior walls.(wordbank>).   facet, mandate ,pedigree, oracles, e
How did World War I impact women in the United States? a. Women received equal pay for equal work. b. Women were prohibited from working as Red Cross voluntee
Three ratios equivalent to 12/28
Locate the verbal in the following sentence and identify its type. Bob enjoys listening to music. infinitive participle gerund