hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was not a result of the American Civil Rights Movement? A. Poverty was eliminated B. Equal access to housing and jobs was required C. V
How did the success of Portugal's exploration of Africa affect Spain
how did the mediterranean climate influence culture in the region
A two-kingdom system of classification was used until which decade?
best example of hero inner conflict
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t
how did the civil war affect industries in the north?
What organization was not created during the world war 2 years? A) WPB B) OPM C) OWI D) TVA
Why Nazism became popular in Germany by 1930?
In a contraction, the apostrophe should always be placed A. just before the last letter. B. immediately after the last letter. C. between the first word and the