electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

B. Write why the following years are very important in Indian history. (1.) 1857 (2.) 1947 (3.) 1950 (4.) 1962 (5.) 1971 (6.) 1983 (7.) 2011​
the graph function f(x) is illustrated in figure below (-2,1) ,(-1,2) ,(1,2) ,(2,3) .Use the transformation techniques to graph the following functionsa) y=f(x)
what is the simplified form of the following expression 3 sqrt 4x/5
Ranges of up addresses that anyone can use for their internal networks are known as
Given: ​​ ​△ACE,BD¯¯¯¯¯∥AE¯¯¯¯¯​ Prove: BA/CB=DE/CD Drag an expression or phrase to each box to complete the proof.
what are the types of budget​
Ranges of up addresses that anyone can use for their internal networks are known as
Imagine you are of your friend's birthday party. your Friend is asking you to stay there. You have to ask your Parents for permission. Have a conversation you a
The simple interest on certain principal is 1/5 of the amount in 5 years, find the rate of interest.a. 5%b. 80%c 6 2/3d 10%​
the area of a rectangular bathroom mirror is 20 square feet. it is 2 feet tall. how wide is it?