davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

A lamprey eel fastens itself to a host fish, such as a lake perch, and feeds on it. When the fish dies, the lamprey finds another host. Which type of symbiosis
Cuando va de compras, hay ciertas cosas que debe recordar: 1. Nunca vaya al supermercado cuando tenga hambre. 2. Sólo saque del banco la cantidad de dinero que
why joule is called derived unit? ​
Sorry I already answered it but I’m not sure but please help
Qual das alternativas abaixo nao corresponde a função da agua? Solvente. Mudança de temperatura. Não tranporta substâncias. Hidrólise
Which are values of dimes and nickels?
Dinner at chili's came to 27.00. You want to leave a tip of 15%,how much money will you leave for just the tip
30008876543*98765435678
What is one of the causes of daily variations in temperature on a planet's surface? OA. the speed of a planet's rotation OB. the rotation of a planet's moons O
giving the brainliest answer to who can ever help me out!!! AND has the correct answer need help asap!