isabella1397615 isabella1397615
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

You are going to an amusement part.it cost $15 to get in and $2 for each ride.

Respuesta :

y55xi3b4v6
y55xi3b4v6 y55xi3b4v6
  • 04-01-2021
Say you rode 4 rides it would cost you a total of 23 dollars and that’s with the get in price
Answer Link

Otras preguntas

Carina will drive 4.5 hours at an average speed of 55 miles per hour to reach her parents' house. How many miles will she drive?
how does the endocrine system respond to hunger
What is the y intercept of this line y+4=-4(x-2) Rewrite this equation in standard form What is the x intercept of this line What is the equation in standard fo
Describe two differences between german culture and the roman culture.
The leg's force forward on the foot= 500N The foot's force forward on the ball= 500N The ball's force back on the foot= 500N What is the net force on the ball?
Please help ! One pound of shrimp costs $6.00. How much does 7/8 pound of shrimp cost?
what are the main colors of art?
What is the meaning of the unknown factor or quotient
Square root of 8464 eliminating possibilities
Write an algebraic expression for the phrase:six times a length w