roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

25 points and brainliest is it A, B, C, D Which option distinguishes the PPE violations in the following scenario that could lead to the most serious injury? Re
Why are Mesosaurus fossils found on continents that are now thousands of Kilometers and on acron apart?
distance between (-12, 2) (-9, 6) please helpppp
i hate english i need help with this quiz
Solve for w. 5w/8 = 15 solve step by step with a good explanation. if you get this correct and solve step by step then i will mark you brainliest!
What is the volume of the box when x=6
Using partial quotients, which would be the best choice for the first number to subtract in the division problem 858 +26?
What is the slope of the line through (13,6) and (13,-11)
You purchased $100 each of three different stocks in January. Stock A increased 30% in value. Stock B increased 15% in value. Stock C lost 20% of its original v
At a movie theater, the size of popcorn bags decreased 20%. If the old bags held 15 cups of popcorn, how much do the new bags hold?