alexandra2009
alexandra2009 alexandra2009
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

How much money will we need to buy enough 12 packs for 168 people to
have 1 can each? Explain how you know.


Pls I need it now

Respuesta :

mohammadhadib612 mohammadhadib612
  • 03-01-2021
12= packs 168= people
Answer=12x168=2016
Answer Link

Otras preguntas

How do i figure this problem out ? 2+3a+9a=
The main difference between perfect competition and imperfect competition involves _____. types of consumers control over price the structure of the company
The largest number of enslaved Africans were sent to _____. Venezuela the islands of the Caribbean Brazil the United States
Before 1860, the South had no major facilities for making gunpowder and only one factory capable of producing cannons, the a. powder mill in Augusta. c. Tredega
Gay-Lussac's law states: A. The volume of a gas varies inversely with pressure. B. The volume of a gas varies directly with pressure. C. The temperature of a ga
What was the principal reason the Federal government spent so much money during the Bush administration? to repair damage caused by Katrina to stop spiraling h
You sign up for 13 weeks of swim lessons. The total cost is 325$. What is the cost per week?
Why is glass a good substance for storing chemicals? A. Glass is a noble solid. B. Glass has low reactivity. C. Glass is cheap and readily available. D. The
los serpientes ______ comer ratones
What are bonds? stocks dividends certificates of deposit loans