estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

(20 points) please give me motivation to study and study tips or test taking tips for finals. it would be greatly appreciated.
As warm air _________, it has less pressure. A) rises B) high C) low
5. What is Child marriage custom?​
who's the first president of Indonesia?​
What causes drug abuse?
why did Germany violate the treaty of versailles
Why did scientists FIRST hypothesize that a meteorite impact caused the extinction at the K-Pg Boundary? They found evidence of wildfires in many regions throug
Given eight different sizes hats and three people, in how many ways can the three people be given a hat
Which of the following is true concerning the number and type of permanent teeth? Which of the following is true concerning the number and type of permanent tee
I don't know how to graph y=6/5x+1 can someone help me?