lilian46
lilian46 lilian46
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help please.........................

Help please class=

Respuesta :

Trujilloamy96
Trujilloamy96 Trujilloamy96
  • 03-12-2020

Total Cost/Price including ST: $37.80

all together: $45.36

Answer Link
AliOlmedo AliOlmedo
  • 03-12-2020

Answer:

$44.80

Step-by-step explanation:

35* 0.08= $2.80

35* 0.2 = $7

35+7+2.80= 44.80

Answer Link

Otras preguntas

what is the half life of the reactant? ​
Explain the process of groundwater weathering erosion and how it affects Florida's limestone bedrock.
Please help me answer this.
I need help with 18 please
Plz help with question 10
I am writing an essay about the sense of place in the poem "Cloudy day" by Jimmy Santiago Baca. Does anyone know the purpose of the title or what is meant by "C
Which is proportional to ¾? 5/6 6/8 6/7 8/9
There are 3 blobs per $1.50 what is 6 blobs per _____
need answers for all of these please !! ​
because of ____ (9letters) people began to share common information and influences creating a national culture. (during 1920s)​