powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which occupation is the author referring to through this analogy? "He lives on the sea, as prairie wingspans in the prairie; he hides among the waves, he climbs
history The way that Americans lived and worked was greatly changed by the A. child laborers B.interchangeable parts C. Francis Cabot Lowell D. industrial re
\log_{4} x + \log_{4} (x+5) = 6
round the decimal to the nearest hundredth: 5.6192
Which words in this sentence make up the verb phrase? New medicines can also be a product of rain forest plants. A. rain forest plants B. can be C. be a pro
What economic principles did the Whig Party stand for? In what ways were its objectives more modern than those of the Democrats? Do you think that the governmen
The Senate of Clinton's administration was controlled by the Republicans. true false
Mark rides his bike 15 blocks in 4 minutes. how long does it take him to ride 45 blocks?
Solve for z. z/12=6 3/4 A.324 B.81 C.27/48 D.1 21/27 Help Needed!!!
In "The Bat-Poet," what does the little brown bat learn? A. Writing is all about satisfying oneself, not connecting with an audience. B. Being creative is somet