buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

Blank was/were established to settle disputes between the states A.) the executive branch B.) central courts C.) the state department D.) the presidency
After the agricultural season is over migrant workers must _______
Approximately how many calories should a person who weight 160 pound consume per day
When Jimmy and Shane went fishing, Shane caught 2 more than three times the number of fish that Jimmy caught. Write an algebraic expression that represents how
Inside a prokaryote such as e. coli, an opera on controls for the production of the amino acid tryptophan. what occurs in the cell in order to turn off the pro
72/9 as a mixed number
Which gases are most reactive?
if 6 banannas are $1.50 and 5 oranges are $3.00 how much would it cost if i buy 2 banannas,and 2 oranges.
which type of energy is transfered by vibrational waves
What causes the wind to move