Wwwjeijdn Wwwjeijdn
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can you buy for $1.00?

Respuesta :

kifanok821 kifanok821
  • 03-12-2020

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

Blueberries are 4 dollars a pound you have 1 dollar

you can by 1/4 of a pound

Answer Link
dholmes75 dholmes75
  • 03-12-2020

Answer:

You can get 4 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

People can create the best snowballs, snowmen, or other snow creations whenthere is wet snow; there are two other types of snow, too, the medium-wet snowand the
Hey I need help with this maths question
What is the value of
How does the Nadine Gordimer's biographical introduction in Paragraphs 1-8 of “Once Upon a Time” set a tone for this short story? A.. She describes her own lovi
The epic of Gilgamesh is believed to be based on the life of a what
which of the following has the greatest value?A) .4B) .36C) .052D) .173E) .0985I need help ​
Eight times a number n less than 72
HELP ASAP :A movie theater calculates its revenue using the equation R=4.85t, where R is revenue in dollars and t is the number of tickets sold. What is the re
(Q1) Which is the graph of the catenary y=e^x+e^-x/2
Helpppp pleaseee.....