spettil357
spettil357 spettil357
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ummm so yea.........

Ummm so yea class=

Respuesta :

mtn021
mtn021 mtn021
  • 03-12-2020

Answer:

21.75 for 5  $21.75÷ 5= $4.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
rearle
rearle rearle
  • 03-12-2020

Answer:

$4.35 for each student :)

Answer Link

Otras preguntas

Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
When was the battle of Hastings?
Alex makes ceramic bowls to sell at a monthly craft fair in a nearby city. Every month, she spends $50 on materials for the bowls from a local art store. At the
What is the formula for the volume of a cuboid?
find the difference: 7 7/8 - 3 1/4
An oscillator makes four vibrations in one second. What is its period and frequency?
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
A pack of 9 toilet rolls costs £4.23 A pack of 4 toilet rolls costs £1.96 Which pack gives the better value for money? You must show all your working.
What is 2.333333 in fraction form
What are good book to read from war times about family / adoption / giving up of children