swendalldavidson12 swendalldavidson12
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 sandwich rolls cost $1.08, How much will 18 rolls cost ?

Respuesta :

jaymalmodovar
jaymalmodovar jaymalmodovar
  • 02-12-2020

Answer: 3.24

Step-by-step explanation: because :)

                     

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WITH THESE TWO
Does the color of bell peppers effect the number of seeds inside? Please someone help ASAP I need it today
What process is this?A. lactic acid fermentationB. glycolysisC. ETS reactionsD. Krebs cycle
Find measure of arc JFH
Which answer correctly estimates the product of 79.623 × 4.83? about 40 about 400 about 40,000 about 4,000
What are the first 4 terms of the arithmetic sequence in the graph? Enter your answers in the boxes. ___ , ___, ___, and ___
Which equation represents the number of inches (i) a snail crawls if it crawls 7.6 inches per hour (h)? How far will the snail crawl in 8 hours?
the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81
solve the equation algebraicly for the exact vaule of x CHECK YOUR WORK : THE equation IS 6 - 2/4 (x + 5) = 4x
What is the author’s opinion of the Roman people? Romans are the most respected, praised, and magnificent people on Earth. Romans are rarely viewed by the rest