ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

why do irish potatoes become sweeter when boiled​
David scored points less than six times the number of points Rich scored in a video game. If represents the number of points scored by Rich, write an expression
What impact does a continental climate have on culture?
State four benefits of the youth participation in community anti-substance abuse campaigns
1. What are foci? 2. What is the first step to take to write the equation of a hyperbola? 3. How do you represent parts of a hyperbola algebraically?
1.5 kg of air within a piston-cylinder assembly executes a Carnot power cycle with maximum and minimum temperatures of 800 K and 300 K, respectively. The heat t
Write five questions for an interview with Rikki-tikki-tavi about the events of this passage:Rikki-tikki's eyes grew red again, and he danced up to Karait with
*PLEASE ANSWER ASAP* What is the area of this polygon on a coordinate plane?
Write a single scene that uses rich descriptions to build suspense. Use vivid imagery that conveys elements of the supernatural in order to present a single, su
1.solve thefollowingsimultaneous equations graphically.y = 8-xy=x-2​