caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

What kind of artwork did members of the Peale family paint? A. portraits B. landscapes C. abstract art D. genres
how to do exponents
Why doesnt the warm water at the oceans surface sink to the bottom?
How does the force of gravity affect tectonic plates?
Which of the following processes contributed to the origin of life on Earth?
Find the percent of the number. Explain your method. 30% of 50
Help! x=2/3+4•9 PLEASE HELP
8686 rounded to the nearest non zero
What is the answer to 2/5 =2/10+k
Kara is babysitting for her summer job. She charges a flat fee of $15 and an additional $5 per hour. Draw a graph that accurately represents her earnings.