Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

¿Para que le sirve la energia a los espermatozoides???
say my heart reads 145 sys 105 bp and 90 is that good or bad
Can somebody help me? Please explain it (don't just answer it)
n the picture of a planet in orbit around its star area a is double that of area b. What is true of the time the planet takes to travel A1A2 as compared to B1B2
Matilda takes benzodiazepines as she suffers from anxiety disorder. as a side effect of taking benzodiazepines, matilda is most likely to face a risk of
what is the comparison between the terms social work and social welfare
two angles are drawn below. the measure of angle x is 90a. 20b. 60c. 100d. 120
The Great Depression was the result of wild stock speculation, economic disparity between rich and poor, and what else? A. banking crisis B. limits on farm prod
Who built forts on land claimed by Virginia, prompting the first battles of the french and Indian War
Where in Florida did tobacco plantations develop