yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

which is the graph of g(x)=[x+3]?​
Marie is purchasing a $108,000 home with a 30 year ortgage at 5.25%. What is her monthly principal and interest payment
PLZ HELP!!! NEED RIGHT ANSWERS ONLY Which is a powdery substance released by the flowers of certain plants, which also one of the most common allergens? A.
Which of these was not a result of the Internet? A. The beginning of online entertainment B. The use of VCRs C. The digital divide D. The rise of e-mail
PLEASE ANSWER FAST! 20 POINTS AND WILL GIVE BRAINLIEST A pure bred red-flowering plant and a pure bred white-flowering plant cross. All offspring have red flow
Which of these are most characteristic of literary nonfiction? A. Facts, with little description B. Dry, straightforward writing C. Made-up characters D. Descri
how do birds and dogs both use DNA as instructions for building their bodies even though they are very different organisms
HHEEEEELPPPP ASAP PLZZZZZZ (100 POINTS AND BRAINLIEST(WILL CHECK IF ANSWERS ARE CORRECT) 1) What does a topic state? A) It determines the fictional outcome. B)
9 pounds of ground beef cost $40.32. What is the price per ounce?
You can work at most 20 hours next week. You need to earn at least $90 to cover your weekly expenses. Your dog walking job pays $9.00 per hour and your job as