ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. What are the three types of plate boundaries? List and describe all three.
At a snack booth, one bottle of sports drink, one banana, and two bags of granola cost $7. 50; two bottles of sports drink, two bananas, and two bags of granola
What makes a dominant allele different from a recessive allele
im giving extra points, can someone please tell me if this is right or not? im not sure if it is because i dont fully understand how to do this stuff.
What was the outcome of Carter’s meeting at Camp David in 1978? Egypt and Israel went to war. Egypt and Israel signed a peace treaty. Egypt and Israel formed no
Can someone help me with these questions please?
Find the average value of f ( x ) = 2 ( x 2 1 ) x 2 on [ 1 , 3 ].
I nees help with nummber 2
What equations for x=-3 is a possible solution?
117. Which one of the figure does not belong to this group? ​