pcauthron pcauthron
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

some help me with these two questions please!!!!!!!

some help me with these two questions please class=

Respuesta :

windexbottle
windexbottle windexbottle
  • 01-12-2020

Answer:

I believe #20. is A

Step-by-step explanation:

because if you use distributive property and multiply the 5 to the () numbers you  will get your original question.

Also, i cant see all of the options for #21.

Answer Link

Otras preguntas

A 48-ounce bottle of soda costs $1.79. What is the unit price? a. $.04 b. $.06 c. $.40 d. $.53
Question 2 of 10 Which sustainable building practice does the photograph show?
All the numbers that round to 40,000
Is this right or wrong?
how do I find the slope of a parallel line and perpendicular line when only given an equation like x=(number) and y=(number)??
what is the meaning of Force has no place where there is need of skill” ]
Everyone was worried about Ched's health, but the medicine the doctor gave him resulted in a Now, which word best fills in that blank? cure. А decorative B comp
Can you plssssssssssss help me Can you do plsssssssss help me
The step by step direction of a experiment are found in... A. The procedure B. The conclusion C. The hypothesis D. Data TAble
Can you plssssssssssss help me Can you do plsssssssss help me