kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

which act stated that parliament did have right to tax colonist
Can someone please help with this question? Please A cylindrical tank has a radius of 15 ft. and a height of 45 ft. How many cubic feet of water can the tank ho
Which is the best definition of literal language? A. words used in ways that make their regular or common meanings clear B. words used in ways that suggest new
Anne was observing a cell under a microscope which was undergoing binary fission. Which type of cell was Anne observing? 1 Eukaryotic animal cell 2 Eukaryotic p
The Nubians settled in present day what
If Theresa's daughter is my daughters mother then who am I to Theresa?
what is it called when the species change over time
How is copper that is suitable for making electrical wires produced?
A bond between a positively-charged particle and a negatively-charged particle is a(n) _______ bond. ionic compound covalent isotopic
What is the relationship between succession and climax vegetation?