rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A scientist believes that bright red chest coloring on male birds makes them more attractive to females. In an experiment, she uses six birds, all with the sam
Which process results in the formation of a new cell with a full set of chromosomes?
The incomplete work of a student to solve an equation is shown below: Step 1: 2x + 8 = 2 Step 2: ? Step 3: x = −6 ÷ 2 Step 4: x = −3 What is the missing Step
Why does summer zoom by and winter drag on forever?
what kind of mathematical tools do biologists and geologists use?
Solve for m. -3 + m /9 = 10
Although natalie receives somewhat greater rewards from her marriage than does her husband, both are satisfied with the relationship because they each benefit i
What does the dog appreciate about the man? a. his ability to make fire c. his comforting presence b. his drive to keep going d. his willingness to take risks
A. fuel burning except in vehicles B. industry C. transportation D. fuel burning in vehicles
Geometry semester exam? I really need help. Im failing this class and i need to pass. Please someone help me?