jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
What culture believes health is harmony between man and nature?
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?