jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

The length of the hypotenuse of a 30-60 -90 triangle is 14 units. what is the length of the short leg
A surfboard is on sale for 60% off the sale price is $199.00. What was the original price of the surfboard before the sale?
1. What operations would you use in order to solve 3x – 4 = 26. Please write the operations in the order you would use them.
what the second step in sketching the graph of a rational fintion
When did musical theatre start to evolve as a specific genre of its own? a. at the end of the restoration b. over the past 150 years of western drama c. in the
According to the data, which substance had the greatest change in range during the first three years of the chart? Heroin Cocaine Opioid analgesic More inf
Great Gatsby is it a story about specific time and place, or is it universal as Luhrmann suggests.
What is the small plastic connector called that is on the end of an unshielded twisted pair network wire?
Line ET is tangent to circle A at point T and the measure of angle TNG is 35.
Which of the following is the best way to clean a rolling pin after a cooking project A.dry cloth b.cold water c.very hot water d.soapy water