kaileysprague2 kaileysprague2
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

Elijah buys a one-pint bottle of juice for $2.88. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?

Respuesta :

chickenaubree
chickenaubree chickenaubree
  • 04-11-2020
Answer: 0.48
Explanation: $2.88 / 16
Answer Link
nightcandy0508
nightcandy0508 nightcandy0508
  • 26-08-2021

Answer: 20

Step-by-step explanation:

12

Answer Link

Otras preguntas

Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
what is the sum of 7/10 and 6/100