kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Please help! Problem 1: If a person rows to his favorite fishing spot 14 miles downstream in the same amount of time that he rows 2 miles upstream and if the cu
~PLEASE HELP ASAP OFFERING 12 POINTS~ Johnson Canniver has a repair shop. He bought a used lawn mower for $35.00 from a customer. He spent $39.17 on parts to re
Which of the following is NOT a reason that a colony would become a royal colony? A) financial struggles, which lead to bankruptcy B) border disputes that a
Alcohol generally affects the emotions in how many phases? Two Three Four
Geometry math question
A therapist challenges what she sees as her client's irrational and self-defeating beliefs. she uses persuasion, confrontation, challenge, demands, theoretical
Difference in fresh or frozen fecal microbiota transplant for recurrent c diff infections ncbi
How do both asexual and sexual reproduction allow for the survival of a species?
A fruit stand has to decide what to charge for their produce.They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange. They also plan to charge $14 for 2 apples and
Both slicing a tomato and a chemical change such as burning toast cannot be reversed. However, why is slicing a tomato still considered only a physical change?