lele55
lele55 lele55
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

32 oz for $6-1oz 18 cents
Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar
Which is the better deal?

Respuesta :

itssjustinn09
itssjustinn09 itssjustinn09
  • 01-10-2016
I'm pretty sure it's 32 ounces for $6
Answer Link
ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
It is the 72 one because if you double 32 you will get 64 oz for 12 dollars but 72 oz for 12 dollars is a better deal
Answer Link

Otras preguntas

sexually transmitted diseases
king of the hill characters
what are the disadvantages of being unicellular
12x²-7x+10=0 by quadratic formula
what is the difference between cake flour and regular flour
first day of spring 2016 usa
how to find limiting reagent
which of the following is an arrhenius base? a brønsted-lowry base? a lewis base? it is possible for a base to be of more than one type.
how to know when eggs are done boiling
explain how Canadians viewed the issue of slavery and what they did about it