C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

The Happy-Go-Lucky Beach was 163 feet long from parking lot to high tide. After last year's hurricane came ashore, the beach only measured 154 feet long. What w
Which equation represents a line that passes through two points in the table 3,3 and 6,5
a circle has a center located at 2 5 and passes through the point 10 3 answer Determine the equation of the circle. Show how you arrived at your answer. Write t
please help!!!!An increase in oil exploration has lead to an increased demand for this mineral produced in Nevada.A) barite B) fluorite C) pyrite D) sphalerite
the perimeter of a square is equal to the perimeter of an equilateral triangle the length of a side of the square is given by the x and lenghth of a side of equ
True or False. Australia is named after the fabled large southern continent that Europeans expected to find, called Terra Australis Incognita, meaning the "Unkn
Please help me really quick !!!!!!!!!!!!!!!!!!
what does oberon plan to do to titania
Please answer CORRECTLY !!!!!!!! WILL MARK BRAINLIEST !!!!!!!!!!
Is ​oxygen and fluorine in the same family