pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Help please :( I’m stuck on this..
Plis help me no entiendo si quiera como hacerlo
What is the darwin awards
If AB is parallel to CD and the slope of CD is -8, what is the slope of AB? Α. 8 B. -1/8 C. 1/8 D. -8
Which figure has an area of 144 square inches? Circle all that apply
Media experts claim that daily print newspapers are declining because of Internet access. Listed​ below, from left to right and then top to​ bottom, are the num
If you roll a 20-sided die, and each number, 1-20, appears once, what is the probability of rolling the number 13?
Why might a nurse in a hospital carry around a tablet when checking on patients? O A. To entertain patients who are bored. O B. To easily access a patient's bil
Which event pushed the western Allies to seek a military alliance?
In the United States, most tornadoes are classified as intense