willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
In whole milk, 13 parts out of 400 are milk fat. In 2% milk, 1 part out of 50 is milk fat. Which type of milk has more milk fat per cup?
A track is 200 meters long. How many times must Julius run around the track to run 3 kilometers ?
What became a political issue itself and further intensified the sectional conflict rather than removing the issue of slavery in the territories from politics a
list five numbers that hav 3,5,and 7 as prime factors
name the biome that has nutrient rich soil and is most often used for agriculture
some number minus 6 is equal to 20 minus 19
Patriotism can best be defined as __________. A. respecting authority B. love for one’s country C. hatred for another nation D. staying informed on national iss
NEED help with homework pls 42.7 divided by 7 36.48 divided by 6 7.29 divided by 9
Who best promoted the principle of uniformitarianism? A. James Hutton B. Charles Lyell C. Charles Darwin D. Jean Baptiste Lamarck
what number is 0.5% of 8?