adrianawmooe
adrianawmooe adrianawmooe
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

the table shows the cost of apples, given the number of pounds purchased. Pounds (lb) Cost ($) 2 5.00 5 12.50 8 20.00 11 27.50 At this rate, what would be the cost of 20 lb of apples? Group of answer choices

Respuesta :

seanthedragon54559 seanthedragon54559
  • 02-11-2020

Answer:

50

Step-by-step explanation:

2.5 x 20 would be 50

Answer Link

Otras preguntas

Three reasons why most young people tend to make unhealthy lifestyle choices that could negatively affect their qualify of life
Hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
13. Geetha earns 12000 a month, out of which she saves 3000. Find the ratio of her (1) (ii) Savings to her income Expenditure to savings Expenditure to her inco
15. What is the value of p in the equation below? 5√√p-36= √√p
Consider: 2
The document that creates a debt and outlines the terms of the debt is called a _______________ A) Deed. B) Deed of Trust. C) Mortgage. D) Note.
why does the poet hate the winter season in the second part of the poem?​
What is the theme for Kruppel Engels
tentukan fpb dan kpknya 54x dan 24x pangkat 2
State Newton’s First Law