annperry765
annperry765 annperry765
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store sells 16 notebooks $7.04 at te same rate what is the cost of 4 notebooks​

Respuesta :

castleblakely2 castleblakely2
  • 02-11-2020

4 x 7.04 ...................................

Answer Link

Otras preguntas

What was the outcome of the battle at sea between the Union ship Monitor and the Confederate ship Virginia? A. The Union won. B. The South won. C. Neither side
Break-Even Sales Currently, the unit selling price of a product is $125, the unit variable cost is $105, and the total fixed costs are $460,000. A proposal is b
A spherical bowling ball with mass m = 4.1 kg and radius R = 0.117 m is thrown down the lane with an initial speed of v = 8.9 m/s. The coefficient of kinetic fr
A USA Today/Gallup poll conducted between 2010 and 2011 asked a group of unemployed and underemployed Americans if they have had major problems in their relatio
Describe the role of hormones in puberty help asap!!!
Point B is on the graph of the function f(x)=-3x to the power of 2. If the x coordinate of point B is 2, which ordered pair gives the location of point B.
A skier is pulled by a towrope up a frictionless ski slope that makes an angle of 12 with the horizontal. The rope moves parallel to the slope with a constant s
you have returned some merchandise to a store and received a store credit of $23. in the same store' you are purchasing picture frames that cost $9 each. the fu
What was the League of Nations?​
Check your tire pressure every _____.