preciouslaary
preciouslaary preciouslaary
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

4 pencils costs
GH¢ 2.oo
find the cost
of 20 pencils​

Respuesta :

nayanashibu
nayanashibu nayanashibu
  • 01-11-2020

Answer:

10.00

hope it helps you

Answer Link

Otras preguntas

evaluate this equation (-5)^5/(-5)^-6
In a given country the average price of a gallon of unleaded gasoline in 1997 was $1.58 in 2010 the average price was $3.11 find and interpret the average rate
100 POINTS 6 different answers needed, and a chart filled out I'll work on it on my own, but I do need some help and it would also be nice to compare my answe
Meat is a rich source of Vitamin C, calcium, and other minerals.
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
I will give 50 points answer all why the order of the proof is correct d,a,c,b Please explan dosnt have to be super detailed haha 9. Order the steps below to co
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
this is for medical detectives
What happened to Old Major? A. He died peacefully in his sleep. B .Mr. Jones sent him to a neighboring farm. C. Mr. Jones killed him for the meat. D. Mr. Jones
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?