adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

1)How do you conjugate the verb “ser” with “nosotros” in the present tense? 2) Form a sentence, in Spanish, to tell me what a family member’s (anyone) profe
4. Does a prokaryotic cell have a cell wall?
To what extent does sport benefit the mental and physical health in teenagers?
How are oceanic plates and continental plates connected to tsunamis?
When was the executive order issued compared to when Pearl Harbor happened?
Europeans brought to the Americas cat, horse, garlic, smallpox, leprosy, etc. and brought avocado, potato, sunflower, syphilis, etc. back to Europe, via trade r
PLEASE HELP 1. according to the velocity versus time graph what is happening to the velocity of the will As Time continues?2. what is the physical significance
How does ATP transfer energy to a reactant in an endergonic reaction?
what are the key elements of the constructive theory ​
langston Took his family to a nice restaurant where he spent $143 on the meal before taxes. What is the total price after 8% tax, 20% tip and an additional $20