mcortezra0001
mcortezra0001 mcortezra0001
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Gardner can get a 24-pack of chocolate bars for $6.80. How much would he have to pay for a 12-pack of chocolate bars if the ratios are proportional?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

3.40 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the connection between a cell and a organism?
does anyone have any idea how to do this?
How do supplies affect your learning? A)Extra supplies may clutter your study areas and cause you to lose track of those that you need. B)Missing supplies cost
Find the value of x. PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!
help me with my math Q1
Briana is planning to spend March break at a winter resort. The cost of a 7-day snowboarding pass, including equipment rental, is $199. On the resort’s website,
PPE is available that protects your whole body. Is this statement TRUE or FALSE?
Which of the following is NOT true about parallelograms? options: a parallelogram is a rectangle a parallelogram is a quadrilateral a parallelogram has no lines
halp again u-u apparently my thing was too short so um yeah anyways-
What, in general, was the relationship between Parliament and kings Charles II and James II? • The kings respected Parliament's limits on their power. The kings