litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

what does mean, median, mode, and the other word mean
What purpose did the wall around a city serve?
Which sentence does not contain any errors in the use of italics, underlining, or quotation marks? a. If I hear my little sister sing "I'm a Little Teapot one m
Why does Marwe choose the cold in the Underworld? a. She does not understand the choice presented to her. b. Everyone prefers the cold. c. She trusts her own wi
Locate the infinitive and determine how it is used. She got up to leave. a. noun b. adjective d. adverb
In the late 1800s and early 1900s, violent riots were started in several Chinatowns by what?
5218 2/3*2137 3/8*145678 7/8
Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. He earns a commission of 5% on the first 10 suits he sells. If he sells more than 10, he earns
What were some of the benifits in the Louisiana purchase?
One number is 1 more than 2 times another. Their product is 10. Find the numbers.