tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ITS DUE TODAY AHHH!! You are looking at a star through a telescope in January. There is a small shift in the star’s apparent position compared to wh
12+[2-(4•5^2)] ÷ 7 + 1
Please answer this question right now
When a figure is translated on the coordinate plane you should add or subtract x and y? Is this statement true or false?
if an unknown sample solution is prepared by diluting 10.00 ml of the original solution to a total volume of 100.0 ml with deionized water, what is the dilution
Eddie is arguing with Tana about the probabilities of different outcomes when flipping three coins. They decide to flip a penny, nickel, and a dime.
Wine goes bad soon after opening because the ethanol (CH3CH2OH) dissolved in it reacts with oxygen (O2) gas to form water and aqueous acetic acid (CH3COOH), the
what words with the root struct?
can you help me with this
A newborn baby weighs 2900 grams. How many pounds does this baby weigh? Also how many pounds, how many ounces