OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Find the exact values of x and y
What was NOT part of the renaissance? A The great rebirth of art, literature, and learning in the 14th, 15th, and 16th centuries B The birth of humanism C A fes
Who can amend the daily floor sessions
What is the measure of A. 70° B. 150° C. 160° D. 175°
3/11 of what number is 12
how does the poet use commas in lines 11 and 12 to change the sonnet's rythm
How might our economy look if regulations like price floors and ceilings were introduced into every industry?
How do biotechnological methods of preserving and storing food generally help ensure that the food stays safe to eat? by killing all the microorganisms in the
1. The Snyder’s spent $31 on movie tickets for 2 adults and 3 students. The Ramos family spent $26 on tickets for 2 adults and 2 students. What are the prices
How many liters of 4.0 M NaOH solution are needed to prepare 1.0 L of a 0.50 M NaOH solution