masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

Why do enzymes break down substrates?
Which theory suggests that experiencing need frustration at a certain level will cause a person to focus more intently on satisfying a lower-level need
The product of 7 and a number is 12 greater than 5 times the number. What is the number?
how does climate influence how soil forms? dont g00gle
An airplane traveled 5.7 x 10 to the 2nd miles per hour for 1.4 x 10 to the 1st power hours. How far did the airplane travel
Suppose Uber was considering a new algorithm to recommend ride destinations in the app. Which type of research strategy should they use (A/B Test, Switchback, S
System of Equations 7x+8y = 23 and 8x-4y = 0
Solve the proportion. 3/2=x/2
Which variables are unknown? X pressure x volume X * temperature ✓ moles COMPLINE Egde
Identify the macromolecule in the figure that stores genetic information in molecules like dna and rna