loser37 loser37
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Sean is buying 16 pound of tea at a tea shop. The cost of tea is shown.
$24
per lb
Part A
Write the amount of tea as a decimal.
Enter the correct answer in the box.

Respuesta :

ALB2025 ALB2025
  • 02-10-2020
Is there more to the problem or is this all that was given?
Answer Link

Otras preguntas

why did some colonist enslave native Americans and Africans
A piggy bank contains an equal number of pennies, nickels, dimes, and quarters. If the total amount of money in the piggy bank is $7.79, find the number of each
Find a rational number between -1/4 and 2/5
what is the square root of 16 to the 8th power?
The carbon footprint of an activity is used to assess environmental pollution. What does it measure?
What cell is has Special vesicles containing enzymes
Which term describes the chromosomal abnormality of having three copies of a single chromosome? haploidy diploidy triploidy tetraploidy
Is two thirds the same as four sixths
ALGEBRA! NEED HELP! A rectangular prism has a length of 8 inches and a width of 7 inches. The lateral area is 150 square inches. What is the height of the pris
Why do you think it is so difficult for some people to accept the idea of continental drift?