gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write an algebraic expression for the interest earned on a $15000 deposit for a t months at 1.75% interest, compunded continuously
Which tener idiom correctly completes this conversation? Juan: _____________ trabajar en un orfanato. Marta: Magnífica idea. Yo lo hice el año pasado y es una e
Which expression is equivalent to the expression shown? HELP ASAP
A company that builds a factory in another country to hire workers for less money is trying to save on its natural resources. human resources. energy resources.
An oak tree grows at a rate of 33⁄5 inches per month. How much will the tree grow in 6 1⁄2 months?
Which geographical factors helped Viking attackers gain access to European settlements? Select all that apply.
Please help me hurry will mark brainliest
Which island nation shows the influence of European and American culture?
if you answer 37 question correctly on a test, and received a score of 73%,how many questions were on the test
A company’s net income after tax is $50,000. Shareholder’s equity of the company is $200,000 and its long-term liability is $30,000. What is the company’s retur