shyanneprice shyanneprice
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

libby spent 2.50 on 10 picies of gum at this rate how much will 22 piecies of gum cost

Respuesta :

chomperschomp14
chomperschomp14 chomperschomp14
  • 01-10-2020

Answer:

$5.50

Step-by-step explanation:

2.50divided by 10= .25

.25 times 22= 5.50

Answer Link

Otras preguntas

If you can solve this then you get the brainliest!
Plz Help ASAP!!!!! The legs of a right triangle are 4 units and 7 units. What is the length of the hypotenuse? (4 points) square root 33 units square root 65 un
Help please, solve for x and y
After soaking for one hour in a solution of unknown concentration, a slice of potato appears have lost weight. You can determine that the solution is
Fixed costs that cannot easily be changed and often lock a company into a multi-year decision are called
A fruit seller on purchased 300 oranges at 6 for a dollar.He sold them at 5 for a dollar.what is his percentage gain?
please help ill mark brainliest
Can someone help ASAP please?
Classify this expression: -2x A. Quadratic Expression B. Linear Expression C. Cubic Expression D. Exponential Expression
Do you think it's important to reduce the amount of paper you use? Why or why not? Please write a paragraph ty :)